subottsi.com.ua

Шкільна бібліотека

bib2Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

За пропозицією Міжнародної асоціації шкільних бібліотек (IASL) міжнародний День шкільних бібліотек, який проводився щорічно четвертого понеділка жовтня, було перетворено в місячник. На підтримку даної міжнародної ініціативи в різних країнах світу з 2008 року започатковано щорічне проведення у жовтні Міжнародного місячника шкільних бібліотек.

Нині в освітянській галузі України функціонує 17385 шкільних бібліотек. Шкільна бібліотека є одним із найважливіших структурних підрозділів загальноосвітнього навчального закладу, який здійснює бібліотечно-інформаційне забезпечення учасників навчально-виховного процесу та надає допомогу педагогам у всебічному розвитку особистості з глибоко усвідомленою громадянською та соціальною позицією, системою наукових знань.

Усвідомлюючи важливість ролі шкільної бібліотеки в інноваційному розвитку загальноосвітніх навчальних закладів України, Міністерство освіти і науки України спільно з Державною науково-педагогічною бібліотекою імені В.О. Сухомлинського, як головного науково-методичного, координаційного центру мережі освітянських бібліотек Міністерства освіти і науки України та Національної академії педагогічних наук України, згідно з договором про співпрацю від 15 січня 2013 р. виступили з ініціативою започаткувати у 2014 році щорічне проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, що проходитиме в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек з 01 по 31 жовтня.

У 2014 році перший Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходитиме під гаслом «Шкільна бібліотека – стратегічний партнер освіти».

Мета Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек – об’єднання духовних і інтелектуальних ресурсів України для розвитку вітчизняних шкільних бібліотек як каталізаторів процесів виховання, освіти та розвитку дітей і юнацтва. Ця широкомасштабна рекламна акція покликана сформувати в соціумі відповідальне ставлення до професії шкільного бібліотекаря, який в сучасних умовах забезпечує створення оптимальних умов для реалізації освітніх і виховних завдань школи шляхом виконання інформаційної, освітньої, культурної та дозвільної функцій. Реалізуючи кожну з чотирьох зазначених функцій, шкільна бібліотека сприяє розвитку інтелектуального та творчого потенціалу тих, хто вчить, і тих, хто навчається.

Основними завданнями місячника є висвітлення здобутків шкільних бібліотек та популяризація їх діяльності. Також це час для привернення уваги громадськості до проблем шкільних бібліотек, ініціювання пілотних проектів, їх модернізації, залучення додаткових ресурсів для їх інноваційного розвитку.

Спільними зусиллями всіх шкільних бібліотекарів України маємо переконати політиків, керівників, учителів, батьків, книготорговців, постачальників технологій та багатьох інших підтримати шкільні бібліотеки і дати їм визнання, якого вони заслуговують!

Нові книги:

Козацька абетка: коротка історія українського козацтва для дітей і дорослих. – К. : Веселка, 2013. – 80с.

Найвизначніші події і найвидатніші герої козацької доби представлені в книзі у коротких розповідях, розміщених за алфавітом. Це ази нашої історії, які повинен знати кожен українець – і маленький , і дорослий .

Носко Д.В. Чумацький шлях. – К.: ТОВ «Патерик», 2013. – 64с.

Чи цікаво вам, як везли чумаки з Криму, чорноморського й азовського узбереж сіль, рибу та найрізноманітніший крам? Як жили чумаки, що пили та їли, як вони співали, як відбувалися їх мандрівки. Давайте дізнаватися разом!

Сташук О.В. Я громадянин України. – К. : ТОВ «Патерик», 2013. – 64с.

Кожен з вас має пишатися тим ,що він українець, що живе на рідній землі. Кожен повинен знати національну символіку, свою історію, культуру, традиції. А виховати патріотичні почуття, зародити любов до нашої країни допоможе ця книжка.

Третяк А. Допитливій малечі про ціка віречі. Подорож по Україні. – К.:АВІАЗ, 2013. – 168с.

Ви любите подорожувати? Відкривати для себе нові місця, дізнаватися про їхню історію, уявляти їхнє майбутнє? Тоді ця книга для вас, щоб ближче познайомитися з Україною, торкнутися багатств нашого краю та відвідати його цікаві місцини. Можливо, саме це видання надихне вас на реальні подорожі. Розпочнемо ж нашу мандрівку!

ЦурікаЛ. Історія дитячої книги зі стародавніх часів до сьогодення. – К.: АВІАЗ, 2013. – 72с.
За всю історію книговидання дитяча книга змінювала свій вигляд. Вона стала більш яскравою, вишуканою, якісною. Письменники, художники доклали всіх зусиль, щоб дитяча книга була цікавою, привабливою. З’явилися нові жанри, такі як фантастика, фентезі, фантастичні філософські казки. 

 

План роботи

Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек  під гаслом

 «Шкільна бібліотека – стратегічний партнер освіти», який відбудеться з 1 жовтня по 31 жовтня 2014 року.

Назва заходу

число

Клас

Відповідальний

Відкриття тижня книги. День  відкритих дверей для батьків, вчителів, громади.

1.10

 

Горбатенко О.О

Бібліотечний урок « В гостях у казки»

1.10

3

Горбатенко О.О.

Виставка "Свою Україну моліть,за неї Господа моліть!".

6.10

1

Горбатенко О.О.

Квітка бажань "Хочу бачити в бібліотеці".

8.10

2-11

Горбатенко О.О..

Зустріч з В.М.Герасименком –поетом-земляком

9.10

6-7

Горбатенко О.О

.Шевчук Л.О.

Година цікавої інформації «Архітектурні пам’ятники книзі у світі»

10.10

7

Горбатенко О.О..

Тематичнавиставкалітератури «Історія в художніх творах»

13.10

5-11

Горбатенко О.О.

Виставка до 200-річчя від дня народження М.Ю.Лермонтова

15.10

8-11

Горбатенко О.О.

Літературний ринг "Знавці світової літератури"

16.10

8-9

Горбатенко О.О.

Бібліографічний огляд: «Письменники рідного краю»

20.10

10

Горбатенко О.О.

Літературний огляд» Пригоди славнозвісних книг»

22.10

4

Горбатенко О.О.

Відеокалейдоскоп  "Мульфільми за творами видатних письменників".

24.10

4-5

Горбатенко О.О.

Екскурсія» У чарівному лісі»

27.10

1

Горбатенко О.О.

Конкурс на кращий логотип та гасло до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек-2015

29.10

9

Горбатенко О.О.

Виставка малюнків  "В малюнках  казка знову ожива".

29.10

1-4

Горбатенко О.О.

Підведення підсумків

31.10

 

Горбатенко О.О.