subottsi.com.ua

Любов та єдність - запорука міцної, дружньої родини

IMG 20181115 135427 300

Родина була й залишається головним осередком становлення й розвитку особистості дитини. Саме батьки вводять маля в складний світ людських взаємин, навчають відрізняти добро від зла, хороше від поганого. Уроки життя, здобуті в сім’ї, мають величезну силу, адже дають їх найближчі люди: мама, тато, бабуся, дідусь,- яким дитина найбільш довіряє.

Народна мудрість у піснях, прислів’ях та приказках утверджує важливу роль родини в житті кожної людини, бо «без щастя сім’ї нема щастя на землі». Традиційним є ставлення нашого народу до родинної спілки як до великої цінності в житті. Стабільність її пов’язують з благополуччям та міццю держави.

Ідеали народної педагогіки – повна сім’я, рідна домівка, родинне вогнище. Звичайно, в сьогоднішньому напруженому, непростому житті підтримувати це вогнище дуже складно.

Життя в сім’ї, взаємини між її членами, турбота один про одного – найщасливіші спогади, що назавжди залишаються в пам’яті людини. Про значення стилю життя в родині для становлення особистості свідчить той факт, що люди, які в дитинстві жили в умовах сімейної гармонії, самі будують гармонійні сім’ї значно частіше, ніж ті, що виросли в неблагополучних. Можна сказати про особливу місію батьків у формуванні в дітей ставлення до представників іншої статі, в підготовці до вибору друга, до кохання, а потім і до родинного життя.

З метою формування ціннісного ставлення до сімейних традицій, виховання почуття поваги і любові до родини, підвищення статусу сім’ї, для привернення уваги учнівської молоді до проблеми насильства в сім’ї, в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насилля» в ОНЗ «Суботцівська ЗШ І-ІІІ ст..» з 01.11. по 16. 11. 2018 року відбувся фотоконкурс найкращих сімейних світлин.

Активними учасниками фотоконкурсу «Моя родина без насильства» стали батьки та учні 5-9 класів: родини учнів 5 класу Посної Оксани, Мамалиги Артура, Скрипника Володимира, Солянової Марії, Порошиної Діани, Михайлової Оксани, Бондаренко Валерії.

Учасники конкурсу продемонстрували найкращі та найщасливіші моменти їхнього життя. Світлини є підтвердженням тому, що в родинах панують неповторний та особливий світ чарівності спілкування між батьками та дітьми, взаємоповага, взаємна любов, позитивні емоції, насичені контакти. Фотосвітлини забарвлені батьківською любов’ю, яка так необхідна як дітям, так і їхнім батькам. У цих роботах простежуються і спільна праця, і активний відпочинок, і вшанування сімейних традицій. Деякі конкурсні роботи продемонстрували емоційне благополуччя, психологічний комфорт своїх родин.

Компетентне журі переглянуло та вивчило конкурсні роботи і визначило переможців фотоконкурсу: перше місце посіла родина учениці 5 класу Солянової Марії, її світлини були представлені під гаслом «Любов та єдність - запорука міцної, дружньої родини». Друге місце розділили між собою сім’ї учениці 6 класу Михайлової Оксани та учня 5 класу Скрипника Володимира. Третє місце вибороли родини учнів 5 класу Посної Оксани, Порошиної Діани, Мамалиги Артура та Бондаренко Валерії - учениці 9 класу.

Дирекція школи та оргкомітет щиро вдячні учасникам фотоконкурсу - учням та їхнім родинам - і вітають переможців, бажають усім родинного тепла, благополуччя, гармонії, сімейного затишку та Божого благословіння.

Юхименко Н.В., практичний психолог

ОНЗ «Суботцівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів»