Літо- час, коли школярі мають можливість відпочити від шкільних клопотів, зміцнити своє здоров’я. Саме з метою реалізації Державної програми відпочинку дітей при Суботцівській школі працював табір «Світанок», де відпочивало 105 дітей.
Літо- найулюбленіша пора року. Ласкаве сонце, свіже повітря і навіть теплий літній дощик дарують усім нам добрий настрій, усмішки, а отже, - здоров’я! Творча група досвідчених учителів школи розробила проект тематичної зміни «Ми всі господарі природи, тож збережемо її вроду». Різноманітні інтелектуальні ігри, цікаві екскурсії та подорожі, спортивні змагання- все це було притаманне роботі шкільного табору, що дозволило дітям весело, цікаво, а головне з користю відпочити. Пріорітетними напрямками роботи табору були відпочинок, загартування, виховання і розвиток дітей.
Цьому сприяли фізичні вправи на свіжому повітрі, збалансоване харчування, дотримання санітарно-гігієнічних норм відпочинку школярів, належна організація фізкультурно-оздоровчої роботи, дотримання режиму дня, різноманітні виховні заходи. Виховний процес у пришкільному оздоровчому таборі здійснювався з урахуванням індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів та здібностей дітей, а також з урахуванням їх віку, психологічних особливостей, стану здоров’я та використання різноманітних організаційних та інших форм роботи. Досвідчені вихователі зробили все можливе для того, щоб життя у таборі було цікавим, різноманітним та насиченим.
Постійно працював « Банк ідей» для обговорення ефективності виховних заходів. У «Світанку» функціонував виховний центр, де кожен міг знайти справу до душі, мудру пораду, підтримку та розуміння. З урахуванням віку та інтересів дітей у таборі було створено 7 загонів.
Кожен день у «Світанку» починався з лінійки-зарядки, де їх зустрічав педагогічний колектив. Діти дізнавались, що на них чекає у цей день, що відбувається, що потрібно зробити, до чого підготуватися; підбивалися підсумки минулого дня. У таборі кожен загін мав власну назву, девіз, пісню та емблему. Життя було таким насиченим, що діти ледве встигали готуватися до виховних заходів, які були дуже яскравими та цікавими. Розпочалося усе зі знайомства та підготовки до відкриття табору. У перший табірний день діти взяли участь у конкурсі малюнків « Ми любимо свою рідну Україну»; змагалися на кращу емблему та пісню. Далі проводився конкурс малюнків на асфальті «Світ очима дітей», де учні мали можливість продемонструвати власне бачення нашого світу. Заходи екологічного спрямування були у кожному загоні, вони просто зачаровували всіх присутніх і набували конкретного змагального характеру. Для дітей були організовані цікаві творчі екскурсійні поїздки до Умані, обласного краєзнавчого музею, на Чорне озеро, різноманітні походи, подорожі….
Запам’яталися дітям у таборі День талантів, насичені та цікаві спортивні змагання у рамках Олімпійського дня, відвідування цікавих кінофільмів у будинку культури, заходи по збереженню поваги та любові до книги, зустрічі з казковими персонажами різноманітних творів,вчителі проводили захоплюючі бесіди з учнями повчального характеру…
До школи приїздили працівники районного центру соціальної служби сім’ї, дітей та молоді, які побудували цікавий діалог з учнями на різноманітні життєво важливі теми. Всі працівники РЦДЮТ були залучені до роботи у «Світанку». Хочу подякувати вчителям школи, які працювали в таборі, за вдалу, добре продуману, методично виважену роботу з дітьми. Ми щиро вдячні працівникам кухні за смачне та калорійне харчування….
…І ось настав останній день нашого табору- водночас і радісний, і сумний. Радісний, тому що ми, вихованці та вихователі, разом були всі ці дні, разом відпочивали, разом працювали, іноді сварилися, а частіше раділи. Сумний, тому що жаль залишати наш чудовий неперевершений « Світанок»… Будуть ще свята, екскурсії, але цієї самої миті вже не повернути…
Дирекція школи та педагогічний колектив,які доклали максимум зусиль для того, щоб відпочинок дітей видався вдалим, щиро дякують усім спонсорам, організаціям за фінансову підтримку у функціонуванні табору.
Заступник директора з виховної роботи Пічкуренко О.Є.