subottsi.com.ua

Педагогічна майстерність не має меж

IMG 20170302 152645 300«Найважливіша умова успішної роботи школи – це багате, різностороннє інтелектуальне життя педагогічного колективу, допитливість, інтерес до нового в науці, постійний інтелектуальний ріст, удосконалення», - писав   В. О. Сухомлинський. Провідна роль у реалізації визначених завдань належить учителю, який має працювати на рівні сучасних вимог, постійно удосконалюючись, розвиваючи і збагачуючи свою професійну компетентність, інноваційну культуру. З цією метою у Суботцівській загальноосвітній школі  І - ІІІ ступенів пройшов методичний місячник під гаслом «Педагогічна майстерність не має меж», присвячений  98-ій  річниці з дня народження видатного педагога Знам'янщини І.Г.Ткаченка.

Високу фахову компетентність, творчий підхід продемонстрували вчителі під час фестивалю відкритих уроків з використанням нових освітніх технологій.  А їх було безліч! Як завжди, високим професіоналізмом, актуальною проблематикою, новаторським підходом  відзначалися урок географії у 10 класі  – вчитель Савлук Г.І., уроки  історії  в 11 класі – вчитель Юхименко Н.В., та  в  7 класі – вчитель Долинко Н.В, урок української мови в 5-а класі – вчитель Пічкуренко О.Є. Різноманітність методів і форм роботи, використання ІКТ- технологій  були  характерними  рисами  уроків, які провели вчитель математики Смілик Н.С. та вчитель англійської мови  Фотовенко А.М.  у 5-б класі, вчитель англійської мови Іванова А.Г. у 2-а класі, вчитель зарубіжної літератури  А.М. Дар'єва , вчитель художньої культури Грузін  С.В., вчитель історії  Григоровська С.А у 9-б класі, вчитель української мови та літератури Крюченко Н.П. у 10 класі. Справжнім святом став позакласний  захід, проведений до Дня рідної мови вчителями Крюченко Н.П. та Григоровсською Н.П. для учнів 5-6 класів.  Взаємовідвідування уроків та  позакласних заходів показало, що у кожного учителя є чого повчитися і кожному педагогові є чому вчитися.

Комп’ютеризація навчального процесу розглядається нині як один з найбільш перспективних напрямів підвищення якості освіти. Саме тому  під час методичного місячника  вчителем інформатики Борець Л.С. було проведено заняття комп'ютерного всеобучу з питання он - лайнових технологій,   а саме, використання в навчальному процесі  сервісу LearningApps.org.  Присутні ознайомились з видами  інтерактивних  вправ, які були розроблені для різних предметів.

Методичне  формування вчителів початкових класів випустило методичний вісник на тему «Віхи життя та грані педагогічного таланту І.Г.Ткаченка».

Педагогічна праця нелегка, емоційно напружена. З метою профілактики синдрому «професійного вигоряння» педагогічних працівників  практичним психологом школи Юхименко Н.В. був проведений психолого- педагогічний семінар з елементами тренінгу «Як зберегти психоемоційне здоров’я вчителя», на якому було проведено анкетування вчителів, вправи для запобігання стресових ситуацій. Педагоги працювали у групах, створюючи тематичні колажі, та презентували результати своєї роботи.

Своєрідним підсумком місячника став творчий звіт вчителів, що атестуються. Цікавими та змістовними були відеопрезентації вчителя образотворчого мистецтва та педагога-організатора Грузін С.В., вчителів англійської мови Фотовенко А.М. та Іванової А.Г. А  насамкінець керівник інтелектуального клубу «Що?Де?Коли?»  заступник директора з виховної роботи  Пічкуренко О.Є. запросив   команди вчителів  до гри. Цікаві питання не залишили байдужими ні гравців, ні уболівальників.

Методичний місячник у школі продемонстрував, що шлях педагога до вершин майстерності лежить через підвищення  рівня самоосвіти, компетентність, творчість  вчителя. Бо, як говорив великий тру­дівник вітчизняної літе­ратури, науки та про­с­віти Іван Франко: «Учителем школа стоїть…»

А. Дар'єва- заступник директора з навчально- виховної роботи Суботцівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів