subottsi.com.ua

Живи і процвітай, Соборна Україно!

IMG 8016 300

«Ми – єдина країна, єдина держава! 

Ми не можем ділитись на Захід і Схід!»

Такими словами розпочався позакласний захід, присвячений Дню Соборності України, у Суботцівській загальноосвітній школі. Безпосередніми ініціаторами та організаторами його стали учні старших класів, члени Суботцівського учнівського парламенту – українська молодь, майбутнє нашої держави. І це цілком логічно і зовсім невипадково. Адже саме молодь є справжнім рушієм, двигуном  руху за щасливе, процвітаюче, європейське майбутнє України. Саме українська молодь у своїх вільних, демократичних, незалежних ініціативах прагне зберегти суверенітет нашої держави, стоїть у перших рядах борців  за її  цілісність, за власні права і свободи, за людську гідність.

У наш час День Соборності України має особливу актуальність та значимість. Саме тому всі учасники поставилися до організації свята з надзвичайною відповідальністю та неабиякою серйозністю. Своїми стараннями, талантами і творчим підходом учні  показали власну небайдужість до долі рідної країни, всім серцем  долучившись  до державотворчих процесів у ній.

Початку урочистостей передує  коротка літературно – бібліографічна композиція про історію Дня Соборності України та передумови його відзначення. Звучить Гімн держави. У залі немає жодної душі, яка б не співала його, поклавши руку на серце, розуміючи, що сучаснішої і актуальнішої пісні на теперішній час для справжніх українців нема і не може бути.

Цікавою і насиченою була  вся програма заходу. Тут звучали  поезії про велич України та її багатства,  про героїчне минуле і сьогодення українського народу, про славні історичні сторінки літопису рідної держави, про  героїзм українців під час Революції Гідності та боротьби у зоні АТО, лунали різноманітні українські мелодії. Гордістю за Україну наповнювалися серця, коли слухали пісню «Моя Україна» у виконанні голови Знам’янського парламенту дітей та голови комісії з питань захисту прав дітей Кіровоградського обласного та Суботцівського учнівського парламентів, учениці 10-го класу Карнаухової Любави. Надзвичайно приємно було дивитися, з яким завзяттям та артистичнісю  виконували музичний твір «Як у нас на Україні» дівчатка  7-а класу Лукашова Світлана та Потапенко Юлія. Маринич Юліана, Журавльова Анна та Покидько Яна (9-б клас) здивували  присутніх милозвучним співом пісні «Нехай квітує Україна». Красу і велич Батьківщини прославляли в мелодії «Лише у нас на Україні» учні 7-б класу Марковська Вікторія, Балич Анастасія та Карнаухова Аліна. Неабиякі вокальні здібності продемонструвала учениця 9-б класу Покидько Яна,  виконуючи пісню  «Це моя земля». Гімн Майдану «Не спи, моя рідна земля!» прозвучав у виконанні Карнаухова Родіона та Непотрібного Дениса. До сліз розчулили усіх дует 11-го класу (Кузьміч Вікторія і Гладирь Альона) та тріо 8-го класу (Грушевська Анастасія, Філоненко Юлія  і Грузін Ірина), співаючи  сучасні патріотичні пісні, присвячені воїнам-захисникам України  «Я дочекаюсь тебе» та «Дай, Боже, сили нашим солдатам». Особливо уважно, перехопивши подих,   слухали  всі і сучасну музичну композицію «Білі лебеді» у виконанні учнів 10-го класу Гарбуза Артура, Савки Ірини та Кузнєцової Яни. Учасники танцювального колективу «Світанок»  (керівник-постановник, випускниця школи Клімашкіна Анастасія) подарували присутнім хореографічну композицію «Повертайся живим». А наостанок усі присутні проголосили Молитву за мирну, вільну, процвітаючу і єдину країну – Україну. Кульмінацією ж усього дійства стала музична композиція «Скажем ні війні! Скажем нет войне!», виконана двома мовами (українською та російською), як заклик  до усіх людей і країн світу щодо припинення війни  та збереження соборності української держави.

Слава Україні!!! Героям слава!!!

Користуючись нагодою, дякуємо директору Суботцівського будинку культури Куцову В.В. за його небайдуже серце, актину громадянську позицію, розуміння, підтримку  та допомогу в оформленні заходу. Адже саме завдяки такій дружній і тісній співпраці  всі присутні мали можливість  переглянути різноманітні відео-презентації, ролики, фільми на відповідну до вокальних, поетичних, хореографічних і прозових  сюжетів тематику.

Педагог-організатор-методист Грузін С.В.